| home | istoric | fotografie | activitati filantropice | contact |

ACTIVITATI SOCIALE SI FILANTROPICE

Parohia sprijina periodic familiile cu probleme sociale aflate pe teritoriul ei, precum si persoane cu probleme medicale deosebite, organizand colecte sau suplinind din fonduri proprii.

De asemenea, parohia noastra, este implicata in diferite programe sociale organizate la nivelul parohiei sau prin intermediul protoieriei :
Programul de Sfintele Pasti, de Craciun si de Hramul Bisericii care consta in oferirea de pachete cu alimente, pentru familiile sarace care au in intretinere copii scolari, precum si pentru persoane varstnice singure, cu venituri foarte mici.

Programele de asistenta duhovniceasca si materiala Si noua ne pasa de Semenul nostru, desfasurate la Penitenciarul de Femei Targsor, Jud. Prahova.